Ismerd meg jobban a Hungaroring E-sport Bajnokság élmenőit!

2020. június 4.

Túl vagyunk a Hungaroring E-sport Bajnokság felén, az öt fordulóból három már lezajlott. Kirajzolódott az élmezőny, úgyhogy itt az idő jobban megismerkedni az első tíz helyezettel. Mindenkiről elárulunk néhány érdekességet!

 

10. Blazsán Patrik (Team NÚSZ) 38 pont

 

Gran Turismóban a világ élvonalába tartozik, nem véletlenül lett a Williams Esports hivatalos szimulátorosa. 2018-ban megnyerte a Nissan GT Sport Cupot, tavaly pedig ötödik lett a Gran Turismo világbajnokságán. Volt már lehetősége valódi versenyautót is tesztelni, méghozzá nem is akárhol, hanem a Silverstone-ban a nissanos bajnoki címének köszönhetően. „Az autó egy Nissan 370z GT Academy verzió volt. Leírhatatlan élmény volt megtapasztalni egy picit milyen is a versenyzés. Sosem feledem azt a napot” – tudtuk meg Patriktól.

 

9. Csincsik Marcell (Team PC Trade Systems) 49 pont

 

A Nógrád megyei Karancskesziről érkezik a Hungaroring E-sport Bajnokság kilencedik helyezettje, aki gépjárművezetőként dolgozik, így a vezetés a mindennapjai része. A versenyzés persze más, és szimulátoron egész jól megy neki: a VSR Dirt Rally-bajnokságait többször meg tudta nyerni. Nagy F1-rajongó, azon belül is Lewis Hamiltonnak szurkol. „Az Ayrton Senna iránti szimpátiája és az agresszív vezetési stílusa fogott meg, főként az első éveiben” – fogalmazott Marcell.

 

 

8. Zsupanek Bence (Team NÚSZ) 66 pont

 

2009-ben az F1 Challenge volt az első, amivel kezdett, mivel nem sokkal korábban Michael Schumacher és Fernando Alonso csatáinak köszönhetően vált autósport-rajongóvá. „Utána amikor Michelisz Norbi történetét megismertem, és láttam őt versenyezni a Seat León Kupában, majd később az Európa-kupában és a WTCC-ben, akkor kezdtem el komolyabban foglalkozni a szimulátorozással” – tudtuk meg a turizmus-vendéglátás szakon nemrég diplomázó versenyzőtől.

 

7. Barna Martin (Team PC Trade Systems) 81 pont

 

Azok közé tartozik, akik már a WTCC-s pályafutása előtti időkben is Michelisz Norbi-rajongók voltak, és a példaképhez hasonlóan ő is azért kezdett el szimulátorozni, hogy egyszer felfigyeljenek rá. Áprilisban a WTCR Esports előszezonjának slovakiaringi második futamán a második helyen végzett. VIP Timing keretében volt már lehetősége pályán vezetni egy Ladát, ami ha nem is kimondott versenyautó volt, de nagy élményt jelentett neki.

 

 

6. Csuti Zoltán (Team Hungaroring) 84 pont

 

Kecskeméten gépészmérnökként dolgozik, és az első autósportos játék, amit kipróbált, a Need for Speed Underground 2 volt. Később a formaautós szoftverekben ért el sikereket, 2012-ben harmadik lett a Formula Sim Racing világkupáján, két évvel később pedig megnyerte a VSR Formula Masters bajnokságát. Ennek fődíja egy Suzuki Swift-kupás autóval való tesztlehetőség volt az Euroringen, így a valóságban is belekóstolhatott egy versenyautó vezetésébe.

 

5. Leitner Norbert (Team NÚSZ) 84 pont

 

A WTCC 2017-es szimulátor-bajnokságában az ötödik helyen végzett, és azóta is folyamatosan szerepel a nemzetközi színtéren. Ő is azok közé tartozik, akik már a valóságban is vezettek versenyautót, méghozzá szintén egy Suzuki-kupás autóban próbálhatta ki magát, ráadásul kétszer az Euroringen. Egyszer egy tehetségkutató alkalmával, egyszer pedig egy online bajnokság díjaként.

 

 

4. Pinczés Ádám (Team PC Trade Systems) 95 pont

 

2012-ben kezdett el szimulátorozni, de két-három év után abbahagyta. Az e-sporttól ugyanakkor nem szakadt el, csak „szakágat” váltott. 2014 és 2016 között CS:GO-ban versenyzett, méghozzá magyar szinten elég jól ment neki, de aztán elvesztette a lelkesedését, és visszatért a szimulátorozáshoz. Milyen jól tette, hiszen az elmúlt években nemzetközi versenyeken is szép sikereket ért el.

 

3. Tóth Dávid (Team OMV MaxxMotion) 102 pont

 

A gazdaságinformatikai szakon tanuló egyetemista kisebb megszakításokkal 2012 óta szimulátorozik komolyabban, és Fernando Alonsónak köszönhetően szeretett bele az autósportba. „A 2006-os Forma–1-es szezon volt az első amit végig követtem. Számomra Fernando Alonso harca a világbajnoki címért volt az, amiért teljesen megragadtam a motorsportoknál. Azóta követem rendszerességgel a Forma–1-et és a különböző versenysorozatokat” – mesélte el.

 

 

2. Nagy Dávid (Team #mentsdegyszerűen) 126 pont

 

Tavaly Báldi Gergő mellett ő is kijutott a WTCR Esports online szezonjáról a malajziai offline döntőre, amelyen a harmadik helyet szerezte meg. RaceRoomban ő is a világ szimulátoros élvonalába tartozik, így talán meglepő, hogy nem egy százezres nagyságrendű felszereléssel versenyzik. Logitech Driving Force GT kormányt használ, ami abszolút belépő kategória, kb. 50 ezer forintért lehetett kapni. Ebből is látszik, hogy elsősorban a befektetett munka a fontos, nem a méregdrága technika.

 

1. Báldi Gergő (Team Simple) 144 pont

 

A M1RA Esports versenyzőjéről sok minden kiderült az utóbbi időben, hiszen tavaly a WTCR Esports online bajnoka lett, nemrég pedig megnyerte a túraautó-világkupa járvány miatt kiírt virtuális sorozatát, többek közt valódi pilóták ellen. De azt talán kevesen tudják, hogy Gergőt mi érdekli még a szimulátorozáson és autóversenyzésen kívül. „Amatőr szinten szeretek grafikai dolgokkal foglalkozni, képszerkesztéssel, videóvágással, alkalmanként pedig követem a tőzsdei grafikonok mozgását” – árulta el.