E-sport
2005-ben Gabriele Tarquini, Andy Priaulx és Rob Huff az újrainduló WTCC első szezonjában versenyzett, Yvan Muller a BTCC, Thed Björk az STCC bajnoki címéért harcolt, Tiago Monteiro pedig a Forma–1-ben egy dobogós helyezést is begyűjtött. Eközben Michelisz Norbert a Pécsi Tudományegyetem tanulója volt, és a Grand Prix Legends nevű videojátékkal gyakorolt. Olyan sikeres volt az online bajnokságokban, hogy felkeltette a szimulátor-világbajnok Wéber Gábor figyelmét, akinek a közbenjárásával tesztlehetőséghez jutott valódi versenyautóval valódi versenypályán. A többi történelem.
A szimulátorozás kiváló alapot jelent az autósporthoz, mert amikor szimulálunk, egy rendszer számítógépes modelljén tanulmányozzuk a valóság egy meghatározott szeletének viselkedését. Azért alapítottuk meg a M1RA e-sportrészlegét 2019-ben, mert ezáltal tovább bővül a kollektív tudásunk csapatszinten, a hagyományos és virtuális versenyzésben megélt tapasztalataink kölcsönösen erősítik egymást. Elviekben megvan a lehetősége annak, hogy az e-sportpilótáink igazi versenyautóban is próbára tegyék magukat, ahogyan azt annak idején Michelisz Norbert megtette. Azonban az elsődleges cél, hogy a dinamikusan fejlődő virtuális versenyzésben is a lehető legmagasabb szinten, a legerősebb ellenfelekkel szemben mérjük le a tudásunkat, ezért is indultunk az FIA WTCR hivatalos szimulátor-bajnokságában rögtön az e-sportcsapat első évében. 2019-ben Báldi Gergő lett az online bajnok, Nagy Dávid pedig a harmadik helyet szerezte meg a Malajziában rendezett offline döntőben. 2020-ban újra Báldi szerezte meg a bajnoki címet.
Versenyzők
Egy napon a Race of Champions online bajnokságban induló Michelisz Norberttel került egy futamba, aminek hatására kezdett komolyabban foglalkozni a szimulátorozással. Öt bajnoki címet szerzett a Virtual SimRacingben. 2017-ben az FIA WTCR hivatalos e-sportbajnokságában második, 2018-ban negyedik lett. Miután csatlakozott a M1RA-hoz, 2019-ben és 2020-ban is megszerezte a bajnoki címet.
2014-ben megnyerte a Virtual SimRacing GP2-es bajnokságát és a Le Mans-i 12 órás virtuális endurance versenyt. Ezután több nemzetközi szériákban érdekelt csapat is felfigyelt rá, aminek köszönhetően 2015-ben a GPVWC Formula Challenge-ben indult, és Barcelonában az első nemzetközi győzelmét aratta, végül legjobb újoncként a harmadik helyen zárt. Később a GPVWC Supercupban is a dobogó a harmadik fokán végzett.
A hajdúböszörményi szimulátorversenyző rFactorral, Race 07-tel, rFactor 2-vel, Asetto Corsával és RaceRoommal is versenyzett. Hosszabb ideig volt a Virtual SimRacing állandó indulója, Race 07-ben több bajnoki címet is szerzett. 2017-ben a WTCC hivatalos e-sportbajnokságában top 10-es helyezést ért el. Immáron a M1RA versenyzőjeként 2019-ben harmadik lett a WTCR malajziai offline döntőjében.
Kecskeméten gépészmérnökként dolgozik, 2010 óta foglalkozik szimulátor-versenyzéssel. 2012-ben országos bajnok lett a MASZOSZ által rendezett virtuális Forma–1-es szériában. Ugyanebben az évben a Formula SimRacing világkupáján a harmadik helyet szerezte meg. 2014-ben megnyerte a Virtual SimRacing Formula Masters bajnokságát, ami után egy Suzuki Swift-kupás versenyautóval tesztelhetett az Euroringen.
2020-ban a hatodik helyen végzett a #NextMichelisz szimulátoros tehetségkutató online bajnokságában, ezzel éppen csak lemaradt a személyes kiválasztás szakaszáról, amelyen a top 5 vehetett részt. Ugyanakkor felfigyelt rá a M1RA Esports, így 2021-ben már a csapatunk tagjaként indult nemzetközi e-sport bajnokságokban. A Cupra-bajnokságban sokáig harcban volt a bajnoki címért, végül ötödik lett, az ADAC GT Mastersben pedig a 14. helyen végzett.